Po

W tym roku szkolnym ponownie realizujemy bezpłatny program Fundacji Medicover „Po Zdro”.
Program PoZdro jest odpowiedzią na ogłoszoną przez WHO epidemię otyłości, rosnącą liczbę zachorowań na cukrzycę typu 2 oraz inne choroby cywilizacyjne.
Podczas pierwszego etapu uczniowie, których rodzice wyrazili na to zgodę, zostaną przebadani przez wykwalifikowaną pielęgniarkę programu PoZdro! W trakcie badania dokonywany jest pomiar ciśnienia tętniczego krwi, ocena ostrości widzenia, ocena masy i składu ciała, ocena postawy ciała, ocena sprawności krążeniowo-oddechowej. Wyniki poszczególnych badań przekazywane będą rodzicom lub opiekunom ucznia. Rodziny uczniów, znajdujących się w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2 i inne choroby cywilizacyjne, zapraszani są do następnego etapu programu PoZrdo!, jakim jest dwuletnia, bezpłatna Zintegrowana Opieka Indywidualna. Opieka ta zapewnia porady specjalistów – lekarza, dietetyka, psychologa i specjalisty aktywności fizycznej, a także ciekawe warsztaty edukacyjne, które wskażą sposoby na to, jak codziennie tryskać energią, dobrym humorem i poprawić swoją koncentrację. Uczestnicy programu wraz ze swoimi rodzinami biorą też udział w różnych zajęciach: rajdy rowerowe, wycieczki z kijkami nordic walking, zajęcia na basenie oraz lodowisku...i wiele, wiele innych ciekawych aktywności - z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Pliki do pobrania:
Film dla rodziców
ulotka do pobrania
Ankieta i zgoda dla rodziców