Akademia wynalazców

Strona projektu
Szkolny koordynator projektu: p.Katarzyna Skowron

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha to program edukacyjny skierowany do gimnazjalistów, organizowany przez firmę Robert Bosch od 2011 roku.
Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży gimnazjalnej przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionej technicznie młodzieży. Akademia ma na celu także pokazanie, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków.
Program „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” jest realizowany w dwóch etapach:
ETAP I – WARSZTATY KREATYWNE
Pierwszy etap to wykłady i warsztaty kreatywne, organizowane we współpracy ze Studenckimi Kołami Naukowymi, które są przygotowywane i prowadzone przez wykładowców oraz studentów wyższych uczelni technicznych. Celem tych spotkań jest zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia pożytecznych wynalazków.
ETAP II – KONKURS NA WYNALAZEK
W drugim etapie projektu zainteresowani uczniowie mają za zadanie przygotować wynalazek – prototyp urządzenia, które będzie miało zastosowanie w praktyce.

Warsztaty w roku szkolnym 2015/2016